Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Все события
Реклама
Чи може робоча зміна медиків у лікарні тривати до 24 годин?
Новости / Мониторинг законодательства
13.10.2017
Чи може робоча зміна медиків у лікарні тривати до 24 годин?
 

Передусім, слід зазначити, що Міністерство соціальної політики України у своєму листі «Щодо тривалості робочої зміни» від 30 листопада 2012 р. № 463/13/116-62, роз’яснило, що загального нормативно-правового акта, який би давав право встановлювати тривалість зміни 24 чи 12 годин, на даний час немає.

Втім, згідно Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, виходячи з виробничих потреб, роботодавець за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації або в колективному договорі може встановлювати з урахуванням характеру і умов праці тривалість роботи протягом до 12 годин робочого часу на зміну. Не рекомендується встановлювати продовжену тривалість робочого часу умовами праці. При цьому при роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу.

Однак встановлення подовженої тривалості робочого дня працівникам не рекомендується, оскільки така тривалість роботи призводить до значного напруження організму і, як наслідок, до швидкого розвитку втоми. Тому більш довга зміна може мати негативні наслідки для працездатності і стану здоров’я працюючих. Особливо це стосується тих випадків, коли графік передбачає роботу як в денних, так і в нічних змінах.

Разом з тим, згідно Закону України «Про колективні договори і угоди» у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку, оплати праці.

Відповідно до зазначеного режим роботи, тривалість робочого часу (зміни) і часу відпочинку встановлюються роботодавцем у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством та Галузевою угодою.

Окрім цього, пунктом 16 Галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладів, установ, організацій та підприємств системи охорони здоров’я України, міститься вимога, що відповідно до ст. 61 Кодексу законів про працю України в закладах охорони здоров’я на роботах, пов’язаних із наданням медичної допомоги населенню, як правило, застосовується щомісячний облік робочого часу. В закладах охорони здоров’я тривалість нічної роботи дорівнює денній і становить до 12 годин у зміну. Призначати працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється. Графіки змінності доводяться до відома працівника, як правило, не пізніше ніж за один місяць до введення їх в дію. За рішенням трудового колективу дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 годин (крім водіїв санітарного транспорту). У кожному конкретному випадку питання встановлення тому чи іншому працівнику тривалості робочої зміни до 24 годин має вирішуватись лише за згодою працівника і профспілкового органу заклади охорони здоров’я.

Із вищезазначеного випливає, що встановлення тривалості робочої зміни до 24 годин, можливе лише за умови прийняття відповідного рішення трудовим колективом та за взаємною згодою між працівником та профспілковим органом у кожному конкретному випадку.

Видання для кадровиків

Христина Ільницька


Управління Держпраці
Просмотров: 1322 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Гоструда накинулся на бизнес и особое внимание уделяет проверкам ГПД
Чи зберігається за працівником його місце роботи під час військової служби за контрактом?
П’ять основних правил видачі та оформлення листка непрацездатності
Какую дату следует указать в заявлении на увольнение работника, чтобы выплатить ему заработную плату за полный месяц?
Cоцгарантії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи відновлено
Обязательно ли лицам, которые будут выполнять функции службы охраны труда, проходить спецподготовку?
Відпустки працівників: відповіді на запитання у газеті «Кадри і зарплата»
Чи можна доплатить ЄСВ аби отримувати допомогу по безробіттю?
Договір цивільно-правового характеру і листок непрацездатності: скільки днів платити
Кабмин упростил процедуру трудоустройства для иностранцев
Коригуються вимоги до використання засобів індивідуального захисту працівників
Як відсторонити від роботи працівника, котрий відмовляється або ухиляється від проходження медогляду
Альтернативная служба: кто имеет право на ее прохождение
Как рассчитать компенсацию за неиспользованный отпуск и среднедневную зарплату
Працівник не відповідає посаді, яку обіймає: звільняємо правильно
Что делать, если вас хотят уволить
Стажування VS випробування: як не заплутатися
Матеріальна допомога на оздоровлення: хто має право на її отримання
Звільнення працівника у зв’язку із набранням законної сили вироком суду
У листку непрацездатності немає діагнозу та шифру: чи виплачувати лікарняні?
Предлагается обновить Порядок подтверждения трудового стажа без трудовой
Звільнення в разі невідповідності працівника обійманій посаді внаслідок стану здоров’я
В каких случаях обновленную таблицу 5 Отчета по ЕСВ подавать не нужно
Необхідність оформлення обхідного листа працівником перед розірванням трудового договору
Переведення на іншу посаду під час відпустки по догляду за дитиною
«Треба так»: відповіді на запитання у газеті «Кадри і зарплата»
Неоплачувана відпустка на цілий місяць: як відобразити в Звіті з ЄСВ?
Інформація про вакансії: звітувати чи ні?
Кого Гоструда придет проверять летом
Неполный рабочий день и расчет стажа
Утвержден показатель средней зарплаты за май 2018
Дополнительный отпуск женщине, имеющей ребенка с инвалидностью
Які нові вимоги щодо безпеки працівників під час роботи за комп’ютером
Заповнюємо табель без помилок
7 советов при проверке Гоструда
6 способов поиска и найма лучших кандидатов на летнюю работу
Украинцам придется выбирать между пенсией и зарплатой: готовят изменения
Заміна щорічної відпустки грошовою компенсацією та право працівників на отримання компенсації
Щодо зарахування до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами
Урегулирован механизм выплаты денежного обеспечения военнослужащим
Кадрова документація ФОП: що потрібно вести, а що ні
Оновлено форму звіту з праці № 1-ПВ (квартальна)
Чи можуть від працівника вимагати працювати довше або виконувати роботу, яка не передбачена у трудовому договорі?
Повернути до роботи: як відкликати працівника з відпустки
Трудові відносини з контрактником
Як правильно визначити назву посади
Аналіз змін у Звіт з ЄСВ для роботодавців
Право на звільнення під час відпустки
Альтернативна служба — 2018: припинення, пільги та гарантії
Якими документами підтверджувати страховий стаж підприємцям за 1998–2000 роки?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Считаете ли Вы, что взятые работником потребительские кредиты стимулируют его на долгосрочные отношения с компанией?
Да, стимулируют
Нет, не стимулируют — просто взятый кредит «привязывает» сотрудника к компании на время выплаты долга
Нет, не стимулируют — если человеку предложат лучшую работу, он все равно уйдет
Другое

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2018 © МЕДИА-ПРО
2018 © HR-Лига
Copyright © 2005–2018 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.