Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Все события
Реклама
Чи має право працівниця-вдова на додаткову соціальну відпустку?
Новости / Мониторинг законодательства
10.07.2017
Чи має право працівниця-вдова на додаткову соціальну відпустку?
 

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

За наявності кількох підстав для надання зазначеної відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. У пункті 5 частини тринадцятої статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР одиноку матір визначено як таку, що виховує дитину без батька. Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 14 квітня 2008 року № 235/0/15-08/13 роз’яснює, що для встановлення права на додаткову відпустку має застосовуватися таке визначення одинокої матері: жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (у т. ч. і розлучена жінка, яка сама виховує дитину, якщо батько не проживає разом із дитиною та відсутні інші докази його участі у вихованні дитини, і за цих самих умов жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не всиновлена). Підтвердженням того факту, що жінка є вдовою, будуть копії свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть чоловіка, виданих відповідним відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 7, 2017, у рубриці «Запитання гарячої лінії».



Просмотров: 6001 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Особливості обчислення стажу
Замість військкоматів роботодавці повідомлятимуть ДПС про військові квитки працівників
Утвержден показатель средней зарплаты за ноябрь 2019
Секс із дозволу профспілок
Чи можна продавцям магазину працювати позмінно?
Уряд обмежив повноваження інспекторів праці
Взносы по ЕСВ пересмотрят: кто заплатит меньше?
Законопроект про працю: чим обурені профспілки
В Україні збільшили виплати матерям-одиначкам
Який штраф доведеться заплатити за неоформленого працівника
Пенсійний вік для жінок у 2020 році
Уряд про перспективи ухвалення законопроекту «Про працю»
На які види відпусток має право працівник, виховуючи дітей?
За порушення процедури страйку працівники платитимуть роботодавцю
Нові види звільнень працівників та підстави за законопроектом «Про працю»
Яка доля закону про нові трудові штрафи?
Роботодавцям готують оновлений звіт про працевлаштування осіб із інвалідністю
Соціальна допомога: введуть нову категорію населення
Альтернативний проект закону про працю: главные плюсы и минусы
Новый закон о труде сделает работников беззащитными
Нагадуємо про Журнал реєстрації перевірок перед початком заходів державного нагляду (контролю)
Про осіб із інвалідністю роботодавці звітують двічі
Що несе українцям новий Закон «Про працю»
З’явився текст проекту Закону про працю № 2708-1
При несвоєчасній виплаті зарплати, роботодавці платитимуть працівникам пеню
З 1 січня зросли штрафи за порушення трудового законодавства
Роботодавцям не варто затягувати зі звітом про працевлаштування — наслідки неприємні
Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?
ФОП зобов’язаний оформляти трудові відносини з членом сім’ї, який йому допомагає
Хто зможе піти на пенсію у 2020 році
Оформлення «декретної» відпустки багатодітному батькові
Чи обмежує новий законопроект про працю права робітників?
Індексацію зарплати можуть скасувати
Згоду на обробку персональних даних пропонують діджіталізувати
Основні новації запропонованого Закону про працю
Проверки по-новому: кого и за что проверит Гоструда
Перезавантаження держслужби: що важливо знати
Облік трудової діяльності в електронній формі: набрала чинності постанова Уряду
Накопичувальні внески на пенсію заплатять і роботодавці, і працівники
Закон про працю замість КЗпП: з’явився текст проекту!
Декретну відпустку пропонують розділяти між членами сім’ї
«Електронна трудова книжка» та «Пенсійний калькулятор» — нові онлайн-сервіси від ПФУ
Зміни у поданні статзвітності на 2020 рік
Перевірки Держпраці: оновлено порядок
Законопроект «Про працю»: докладна презентація
Суміщення посад обов’язково оплачують
Профспілки проти нових підстав для звільнення працівників
Трудовий контракт буде основою трудових відносин
Кабмін схвалив реформу ринку праці
Новорічний клопіт: переносимо робочі дні, улаштовуємо канікули
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова численность работников в вашей компании?
До 50
51-100
101-500
501-1000
1001-5000
Больше 5000

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.