Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Все события
 
Реклама
Нарахування 10% доплати за використання дезінфікуючих засобів санітаркам
Новости / Мониторинг законодательства
18.05.2017
Нарахування 10% доплати за використання дезінфікуючих засобів санітаркам

Чи потрібно нараховувати 10% доплату від посадового окладу за використання дезінфікуючих засобів санітаркам в аптеках / аптечних пунктах? Атестація робочих місць на підприємстві не проводиться. Чи потрібно в лютому нарахувати таку доплату за січень, якщо в січні нарахувань не було? Чи поширюється дія пп. 3.4.7 Наказу № 308/519 для підприємств не бюджетної сфери?

Доплата працівникам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також тим, що зайняті прибиранням туалетів у розмірі 10% посадового (місячного) окладу встановлені постановою Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — Постанова № 1298).

На виконання вищеназваної постанови видано і наказ Міністерства праці та соціальної політики і Міністерства охорони здоров’я «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519), у якому теж зазначені вимоги в межах встановленого фонду оплати праці встановлювати ці доплати.

Ці Умови розроблені і застосовуються при обчисленні заробітної плати, зокрема, працівників сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування. Отже обов’язковою для виконання вони є і для підприємств які не відносяться до бюджетної сфери.

Підпунктом 3.4.7 Умов № 308/519 працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки). Для встановлення доплати за використання в роботі дезінфікуючих засобів і за прибирання туалетів проведення атестації робочих місць за умовами праці не вимагається.

Відповідно до ст. 97 КЗпП і ст. 15 Закону про оплату праці підприємства мають право самостійно в колективному договорі встановлювати умови та розміри оплати праці працівників із дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Аналогічну норму про те, що колективним договором установлюються зокрема розміри заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій тощо) містить і ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356-XII.

Отже, на підприємствах бюджетної сфери та підприємствах сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування, працівникам, що використовують у роботі дезінфікуючі засоби та прибирають туалети, має бути встановлена доплата в розмірі 10% посадового (місячного) окладу.

На інших підприємствах, які не відносяться до сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення розмір такої доплати має визначатися безпосередньо в колективному договорі або у Положенні про оплату праці працівників підприємства. При визначенні такої доплати у колдоговорі або у Положенні, підприємства можуть керуватися Умовами № 308/519. Окрім того, незалежно від форми власності, на підприємстві слід затвердити конкретний перелік посад працівників, які застосовують у роботі дезінфікуючі засоби, за що їм потрібно доплачувати. Також виконання робіт із дезінфікуючими засобами має бути передбачено посадовими (трудовими) обов’язками працівників.

Зважаючи на вище наведені норми, вважаємо, що на підприємстві санітаркам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки) встановлюватися якщо це передбачено колективним договором підприємства.

Оскільки така доплата не є обов’язковою для підприємства, то за січень підприємство має її не донарахувати.

Видання для кадровиків

Ганна Шкуренкова

ЛІГА:ЗАКОН
Просмотров: 568 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Числовой пример расчета больничного совместителю
Внесены изменения в Порядок исчисления пенсий чернобыльцам
Оплата часу перебування у відрядженні
Основні відмітні ознаки трудового та цивільно-правового договорів
Право працівника на відпочинок і спеціальні перерви
Утверждены формы заявлений на применение труда иностранцев
Чи має право працівниця відмовитися від оформлення відпустки для догляду за дитиною?
Розрахунок днів щорічної відпустки пропорційно до відпрацьованого часу
Куди звертатися, аби перевірити правомірність видачі листка непрацездатності
Как на самом деле пересчитывают пенсии
Заполнение уведомления о приеме на работу лица, отказавшегося от регистрационного номера
Уряд схвалив законопроект про відпустки для працівників у зоні АТО
При перемещении работника не должны изменяться существенные условия труда
Действуют изменения в Закон о госслужбе
Санкції за порушення законодавства про працю
Квота на трудоустройство соискателей 45+: угрозы и возможности
Чи має право керівник під час відпустки чи лікарняного виконувати посадові обов’язки?
Щодо граничного періоду перевірки інспекторами з праці
Який правовий механізм звільнення працівника з роботи
Щорічна відпустка перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами
Порядок пересилання трудової книжки поштою
Актуальні питання оплати листків непрацездатності
Вниманию работодателей и граждан: в некоторых регионах реорганизуют органы ПФУ
Врахування доплати до мінзарплати при обчисленні середнього заробітку
Усе найважливіше про відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці
Як відбувається припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку
Подмена трудовых отношений гражданско-правовыми под прицелом у Гоструда
Учет премий при исчислении средней зарплаты
Классификатор профессий: что изменилось для медиков
Гоструда о сроках хранения табелей учета рабочего времени и проверяемых периодах
Губернаторов вывели из-под действия Закона о гослужбе
Квоти для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років
Чи потрібно продовжувати строк випробування на час простою, який стався через виробничі причини?
Трудові спори: судова практика 2016–2017 рр.
Кибербезопасность будет обеспечиваться на законодательном уровне
Чернобыльцы смогут получить денежную компенсацию вместо путевок
Випадки, за яких допомога по тимчасовій непрацездатності не надається
Підстави для проведення інспекційних відвідувань інспекторами Держпраці
На скільки днів продовжується щорічна відпустка донорові?
Увольнение: как и когда писать заявление, нужно ли отрабатывать и какие выплаты положены
Як організувати роботу атестаційної комісії на підприємстві?
Обчислення середньої заробітної плати в разі відсторонення працівника від роботи за станом здоров’я
Изменились квалификационные требования к лицам, занимающимся актуарными расчетами
Порядок виплати пенсій з 1 жовтня 2017: огляд від ПФУ
Доплата за ведення військового обліку
Відповідальність за одержання подарунків дерслужбовцями
Чи має право дружина померлого працівника вимагати від підприємства зарплатню, яку він мав отримати?
У скількох роботодавців можна працювати за зовнішнім сумісництвом
Какой опыт работы нужно иметь, чтобы устроиться на госслужбу
Які особливості надання відпусток пільговим категоріям (багатодітні, самотні матері, пенсіонери, чорнобильці, інваліди)?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова, по вашему мнению, роль HR-специалиста в организации?
Исполнитель — ведение кадрового делопроизводства
Мотиватор — разработка, внедрение и поддержание системы мотивации
Координатор — координация действия служб
Генератор идей — кадровая стратегия
Душа команды — коммуникации внутри организации
Член управленческой команды
Другое

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.