|
Проект
вноситься народним депутатом України Воропаєвим Ю. М. |
ЗАКОН УКРАЇНИ
від 11 лютого 2013 р. № 2274
Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо конкретизації порядку розірвання трудових договорів з керівниками)
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375) наступні зміни:
1. у статті 7 слова в дужках «крім передбачених у статтях 37 і 41 цього Кодексу» замінити словами «крім передбачених у статтях 37, 41 і 411 цього Кодексу»;
2. у пункті 4 частини першої статті 36 слова в дужках «статті 40, 41» замінити словами «статті 40, 41, 411»;
3. статтю 39 доповнити частиною другою такого змісту:
«Керівник підприємства, установи, організації має право розірвати трудовий договір (контракт) достроково, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за один місяць, якщо інше не встановлено контрактом».
Частину другу статті 39 вважати відповідно частиною третьою;
4. доповнити статтею 411 такого змісту:
«Стаття 411. Додаткові підстави та особливості розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з керівником підприємства, установи, організації
Крім підстав, передбачених ст. 40, 41 цього Кодексу, трудовий договір (контракт) з керівником підприємства, установи, організації може бути розірваний з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з наступних підстав:
1) у будь-який час у зв’язку з прийняттям рішення власником або уповноваженим органом підприємства, установи, організації про припинення повноважень керівника;
2) з інших підстав, встановлених законами України.
Дія цієї статті поширюється зокрема на керівників, які здійснюють повноваження одноосібного виконавчого органу підприємства, установи, організації, на голів та членів колегіальних виконавчих органів підприємств, установ, організацій.
Якщо звільнення керівника з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті не обумовлено винними діями з його боку, керівнику виплачується компенсація в розмірі, встановленому трудовим договором (контрактом)»;
5. статтю 46 доповнити частиною другою такого змісту:
«Прийняття рішення власником або уповноваженим органом підприємства, установи, організації про усунення керівника від здійснення повноважень є підставою для відсторонення такого керівника від роботи до вирішення питання уповноваженим органом підприємства, установи, організації про припинення його повноважень».
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради України |