НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
ЛИСТ
від 6 квітня 2012 р. № 405/12-11
Щодо надання відповіді [щодо освіти головного бухгалтера]
|
Всеукраїнській асоціації кредитних спілок вул. Пушкінська, 2-4/7, к. 4, м. Київ, 01034 |
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, розглянула лист Всеукраїнської асоціації кредитних спілок від 05.03.2012 № 01-16 та повідомляє.
Відповідно до підпункту «а» пункту 3.1 Професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ, затверджених розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 липня 2004 року № 1590, головний бухгалтер повинен мати базову вищу освіту відповідного напряму підготовки або повну вищу освіту.
Згідно статті 7 Закону України «Про вищу освіту»:
1. Неповна вища освіта — освітній рівень вищої освіти особи, який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.
2. Базова вища освіта — освітній рівень вищої освіти особи, який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.
3. Повна вища освіта — освітній рівень вищої освіти особи, який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.
4. Вищу освіту мають особи, які завершили навчання у вищих навчальних закладах, успішно пройшли державну атестацію відповідно до стандартів вищої освіти і отримали відповідний документ про вищу освіту державного зразка.
Відповідно до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336, кваліфікаційні вимоги до головного бухгалтера, начальника (завідувача) відділу (управління) бухгалтерського обліку становлять: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж бухгалтерської роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років.
Згідно Переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2006 № 1719, посаді головного бухгалтера небанківської фінансової установи відповідають напрями галузі знань «Економіка та підприємництво» (шифр галузі 0305).
|