ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 4 жовтня 2011 р. № 7774
Про розгляд листа [щодо використання цифрового електронного підпису]
|
Статутному територіально-галузевому об’єднанню «Південна залізниця» вул. Червоноармійська, 7, м. Харків, 61052 |
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 06.09.2011 № НЗ-I-06/206 щодо надання роз’яснень з питань використання цифрового електронного підпису та, в межах компетенції, повідомляє.
У відповідності до статті 4 Закону України «Про електронний цифровий підпис» (далі — Закон) електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів.
Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами — суб’єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.
Нотаріальні дії із засвідчення справжності електронного цифрового підпису на електронних документах вчиняються відповідно до порядку, встановленого законом.
Виходячи із норм статті 5 Закону порядок застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, Порядок застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1452 (далі — Порядок).
У відповідності до пункту 1 Порядку цей Порядок визначає вимоги до застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності (далі — установи).
Згідно із пунктом 2 Порядку установа застосовує електронний цифровий підпис лише за умови використання надійних засобів електронного цифрового підпису, що повинне бути підтверджено сертифікатом відповідності або позитивним висновком за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації, отриманим на ці засоби від Адміністрації Держспецзв’язку, та наявності посилених сертифікатів відкритих ключів у своїх працівників — підписувачів.
Відповідно до пункту 21 Порядку контроль за виконанням в установах вимог цього Порядку здійснює Адміністрація Держспецзв’язку.
Тому, за додатковими роз’ясненнями порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади та стосовно правомірності такого застосування Ви можете звернутися до Адміністрації Держспецзв’язку.
Заступник Голови |
О. Т. СОХАР |
|