ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 8 липня 2010 р. № 08-18/1428
Про надання роз’яснення [щодо відшкодування незаконно виплачених за рахунок бюджету коштів, які пов’язані із зайвими виплатами заробітної плати]
Головне контрольно-ревізійне управління України з метою вчсного та повного відшкодування незаконно виплачених за рахунок бюджету коштів, які пов’язані із зайвими виплатами заробітної плати, повідомляє.
Незаконно виплачені за рахунок бюджету кошти мають повертатися до бюджету, але в більшості випадків утримати гроші з працівника, що їх отримав, немає можливості (ст. 127 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП).
Зайво виплачену суму можна утримати лише у виняткових, чітко визначених випадках (якщо переплата сталася внаслідок лічильної помилки та за умови, що наймана особа не оспорює підстав і розміру їх відрахувань). В інших випадках існують два варіанти відшкодування коштів, а саме:
1. Працівник добровільно вносить незаконно видану заробітну плату до каси установи або погоджується на те, що їх утримують із його заробітної плати з наданням керівнику відповідної заяви.
2. Працівником незаконно отримана заробітна плата добровільно не повертається. В даному випадку використовується ч. 1 ст. 132 КЗпП та відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної зайвою виплатою заробітної плати, лягає на працівника, із вини якого сталася переплата, тобто на бухгалтера (якщо саме він, нараховуючи заробітну плату, помилився). Бухгалтер відшкодовує кошти у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше своєї середньомісячної заробітної плати. Керівник установи не пізніше двох тижнів із дня виявлення порушення має видати відповідний наказ (розпорядження), де вказати особу, винну у здійсненні порушення, та суму відшкодування.
Заступник Голови |
О. ЧЕЧУЛІНА |
|