МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 1 липня 2009 р. № 165/13/133-09
Про розрахунок чисельності працівників бухгалтерського обліку
У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто Ваш лист щодо розрахунку чисельності працівників бухгалтерського обліку, які виконують роботи з податкового обліку, і в межах компетенції повідомляється.
Збірник «Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку» (далі — Збірник нормативів) містить норми часу на використання робіт усіх видів бухгалтерського обліку згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств та організацій.
Податковий облік є однією з основних функцій бухгалтерського обліку. У Збірнику нормативів відповідно до Плану рахунків (синтетичні рахунки код 64 — розрахунки за податками й платежами, субрахунки — коди 641, 642, 643, 644) у карті 8 (лист 3, позиції 22–25) наведено норми часу на перелік робіт з податкового обліку, а у карті 11 (позиція 1) — норми часу на ведення аналітичного обліку щодо податків, зборів, перевірки розрахунків із податків з Державною податковою інспекцією.
Чисельність працівників (бухгалтерів) податкового обліку можливо визначити залежно від загальної трудомісткості типового складу виконуваних робіт — відношенням трудомісткості робіт з податкового обліку до річного фонду робочого часу одного працівника, з урахуванням коефіцієнта, що враховує заплановані невиходи працівників (відпустки, хвороби тощо), який, як правило, становить 1,15, і коефіцієнта, що враховує питому вагу робіт, яка виконується на ПЕОМ (стор. 5, таблиця).
Методика розрахунку та приклади розрахунку норм чисельності наведено в Загальній частині Збірника нормативів (стор. 4, 5, 6 — пункти 11, 12).
Директор Департаменту |
О. ТОВСТЕНКО |
|