МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23 квітня 2010 р. № 115/13/133-10
Щодо обліку використання робочого часу
У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто звернення і повідомляється.
Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватись як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема, на підставі цивільно-правового договору.
За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), яка включена до штатного розпису підприємства, для виконання певної роботи (певних функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою; працівникові гарантується заробітна плата, встановлені трудовим законодавством гарантії, пільги, компенсації; працівник підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку тощо.
За цивільно-правовим договором, зокрема за трудовою угодою/договором підряду, яким фактично є трудова угода, оплачується не процес праці, а її результати. Він визначається, як правило, після закінчення роботи та оформляється актами приймання-здавання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадиться їх оплата та інше.
Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами цивільного законодавства.
Тому, якщо зазначені у листі працівники виконують роботи на підставі трудових угод/договорів підряду, то табель обліку використання робочого часу не повинен вестись.
Директор Департаменту |
О. ТОВСТЕНКО |
|