МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН»
ЛИСТ
від 20 квітня 2010 р. № 07/212
Щодо внесення до Національного класифікатора України професійної назви роботи «Державний адміністратор»
На Ваш лист від 08.04.2010 р. за № 4382 щодо внесення до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003:2005» (далі — КП) професійної назви роботи «Державний адміністратор» інформуємо:
1. Ураховуючи Ваші пропозиції Інститут в цілому погоджується щодо внесення до чергової Зміни до КП професійної назви роботи «Державний адміністратор» з кодом КП 1229.3.
2. Однак зауважимо, що у поданому проекту професійно-кваліфікаційної характеристики слід більш чітко визначити керівні функції «Державного адміністратора», та відкоригувати її змістовну частину відповідно до Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, який затверджено наказом Головдержслужби України від 01.11.2006 р. № 363 (далі — ДКХП). Структура кваліфікаційної характеристики визначена у п. 2.5 Загальних положень ДКХП, випуск № 76: «Кожна кваліфікаційна характеристика складається з таких розділів: «Завдання, обов’язки та повноваження», «Має право», «Повинен знати», «Кваліфікаційні вимоги» та відповідає нормам Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик державних службовців.
У розділі «Завдання, обов’язки та повноваження» наводяться типові професійні завдання, обов’язки та повноваження для певної посади або для групи посад, подібних за професійними ознаками. При розробленні посадових інструкцій, якщо виникає необхідність, завдання, обов’язки та повноваження, що включені до типової професійно-кваліфікаційної характеристики тієї або іншої посади, можуть бути розподілені між окремими виконавцями або коло завдань та обов’язків окремих службовців може бути розширене з наданням їм робіт, передбачених для різних груп посад.
У розділі «Має право» окреслюється коло прав та повноважень посадової особи, необхідних для виконання покладених на нього завдань та обов’язків.
У розділі «Повинен знати» наводяться основні вимоги до спеціальних знань, необхідних державним службовцям для виконання відповідних типових завдань та обов’язків, а також знань законодавчих актів, положень, інструкцій та інших нормативних документів, методів і засобів, які працівник повинен вміти застосовувати під час виконання посадових обов’язків.
У розділі «Кваліфікаційні вимоги» визначаються (відповідно до певної посади або групи посад) вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня посадової особи, вимоги до післядипломної підготовки, необхідні для виконання покладених завдань та обов’язків, мінімальні вимоги до стажу служби у державних органах або загального стажу роботи, або стажу наукової (науково-педагогічної) роботи тощо.
3. Таким чином, після врахування пропозицій, наданих Інститутом, проект кваліфікаційної характеристики «Державного адміністратора» можна подати на погодження до Мінпраці України та подальшого затвердження — до Головдержслужби України.
|