Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Нормативна база

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26 жовтня 2009 р. № 642/13/84-09

Щодо оплати праці головного бухгалтера

Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо встановлення посадового окладу головному бухгалтеру — завідувачу сектору згідно з додатком 24 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» і у межах своєї компетенції повідомляє.

Завдання та обов’язки, кваліфікаційні вимоги посади «головний бухгалтер» визначені у кваліфікаційній характеристиці, що міститься у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» (розділ 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців) Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336 <…>.

Основними завданнями та обов’язками кваліфікаційної характеристики для головного бухгалтера передбачено наступне: «Керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов’язки. Знайомить цих працівників із нормативно-методичними документами та інформаційними матеріалами, які стосуються їх діяльності, а також із змінами в чинному законодавстві тощо».

Для зайняття посади головного бухгалтера необхідно мати: «повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та стаж бухгалтерської роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років».

Тобто посада «головний бухгалтер» вводиться при наявності підлеглих працівників бухгалтерського обліку та встановлених вимог до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівня і мінімальних вимог до стажу роботи.

Призначення на посаду головного бухгалтера повинне здійснюватися з урахуванням вищезазначеного.

Згідно із Довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик професій працівників кваліфікаційна характеристика професії головного бухгалтера поширюється на інші професії керівників підрозділів бухгалтерського обліку підприємств, установ та організацій: начальника управління, начальника відділу (самостійного), начальника відділу (у складі управління), завідувача відділу, завідувача сектору.


Директор Департаменту  О. ТОВСТЕНКО 

Переглядів: 14268

Дата оновлення: 26.11.2009

Версія для друку
 
Нормативна база

НОВІ
надходження/оновлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com