Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Нормативна база

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА УМОВ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 7 серпня 2009 р. № 472/13/84-09

Щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток

Відділ організації заробітної плати та удосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув Ваше звернення щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток і повідомляє.

Відповідно до частини третьої ст. 56 Кодексу законів про працю України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто, робота на умовах неповного робочого дня, чи неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення тривалості їх щорічної відпустки, або не надання їм інших додаткових відпусток.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться згідно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 КЗпП України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

При цьому слід враховувати положення абзацу шостого п. 2 Порядку, а саме, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Зазначена норма, зокрема, стосується випадків, коли працівники з незалежних від них причин працювали в режимі неповного робочого тижня (наказом по підприємству працівники відділу, цеху тощо були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня в зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня).

Отже, у випадку, коли працівник з незалежних від нього причин (наказом по підприємству працівники відділу, цеху тощо були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня) працював в режимі неповного робочого тижня, середньоденна заробітна плата для оплати часу відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого фактично відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 КЗпП України), а також на кількість робочих днів, протягом яких працівник не працював, при скороченому робочому тижні. Вихідні дні із розрахунку вилучати непотрібно, оскільки відпустки надаються в календарних днях і оплачуються календарні дні відпустки. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Начальник відділу Н. СИНЬКО

* * *

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ЖУРНАЛ «ЗАРАБОТНАЯ ПЛАТА»

ЛИСТ

від 02.07.2009 р. № 1695 Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці

Редакція журналу «Заробітна плата» просить надати роз’яснення щодо порядку обчислення середньої заробітної плати для нарахування відпускних виплат при наданні додаткових відпусток працівникам підприємства, які протягом розрахункового періоду працювали неповний робочий тиждень.

Суть питання

У зв’язку зі зменшенням обсягів виробництва згідно з наказом по підприємству працівники в січні — червні 2009 року були переведені на неповний робочий тиждень. Про переведення на такий режим роботи вони були попереджені за два місяці до його впровадження (у жовтні 2008 р.).

Чи застосовується абзац 6 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, а саме, що час, протягом якого працівники, згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин, не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключаються з розрахункового періоду при нарахуванні і виплаті компенсацій за невикористану відпустку при звільненні працівника, а також при наданні учбових відпусток та додаткових відпусток жінкам, що мають двох і більше дітей?


Головний редактор О. СЛІПАЧУК
Переглядів: 16389

Дата оновлення: 14.09.2009

Версія для друку
 
Нормативна база

НОВІ
надходження/оновлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com