При розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця через ліквідацію, реорганізацію, банкрутство, перепрофілювання, скорочення чисельності або штату працівників права людей, які майже досягли пенсійного віку, захищає законодавство. Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI дозволяє таким особам достроково вийти на пенсію.
Мова йде про працівників, яким на день звільнення залишилося не більше, ніж півтора роки до досягнення пенсійного віку, встановленого Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058). Проте це можливо лише за умови їх реєстрації як безробітних впродовж 30 календарних днів, з дати звільнення, у територіальному органі центрального органу виконавчої влади. І лише за умови відсутності впродовж семи календарних днів підходящої для них роботи.
Також варто зазначити, що достроковий вихід на пенсію, можливий лише якщо вивільнені працівники мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений Законом № 1058.
Підтвердження наявного страхового стажу та віку виходу на пенсію для даних осіб здійснюється в порядку обміну інформацією між Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України та Пенсійним фондом України.
Для того, щоб скористатися такою можливістю, зареєстрований безробітний подає до Служби зайнятості заяви про отримання клопотання до Пенсійного фонду України та про припинення реєстрації в центрі зайнятості.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.