Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Як правильно табелювати роботу вихователів за новим Законом?
Новини
01.05.2025
Як правильно табелювати роботу вихователів за новим Законом?
 

Як правильно показувати в табелі обліку робочого часу роботу вихователів після набрання чинності нового Закону України «Про дошкільну освіту», якщо 25 годин оплачується, а 5 — ні?

Закон України «Про дошкільну освіту» (далі — Закон) було введено в дію 1 січня 2025 року, одночасно підзаконні акти, зокрема про оплату праці, ще знаходяться в розробці.

Згідно з п. 3 ст. 23 Закону, визначені трудовим договором та/або посадовою інструкцією посадові обов’язки за погодженням з керівником закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) можуть виконуватися у ЗДО та/або поза його межами, зокрема дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій або з виїздом за місцем проживання вихованців чи місцем надання освітніх послуг.

При цьому робочий час вихователя становить 30 годин (25 — педагогічне навантаження, 5 — методична робота). Також відсутнє розмежування на вихователя групи загального типу та вихователя інклюзивної групи чи групи компенсуючого типу.

МОН листом від 31.01.2025 р. № 1/1984-25 надано роз’яснення, що до внесення змін до Типових штатних нормативів рекомендується при розрахунку кількості штатних одиниць посад вихователів на одну групу у ЗДО усіх типів керуватися розрахунком, зазначеним у листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Про застосування Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» від 18.02.2011 р. № 1/9-114, № 02-8/100 для закладів дошкільної освіти компенсуючого та комбінованого типів.

Відповідно до наказу МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» від 04.11.2010 р. № 1055, керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад 2 працівників може здійснюватися лише в межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу. Також керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду вводити додаткові посади, необхідні для забезпечення роботи закладу.

Крім того, відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері освіти належить: управління закладами освіти, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення; створення необхідних умов для виховання дітей; сприяння діяльності навчально-виховних закладів; визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів.

Отже, виконавчий орган відповідної місцевої ради має забезпечити створення необхідних умов для виховання і навчання дітей та сприяти діяльності закладу освіти, що можливе, наприклад, шляхом прийняття рішення про введення до штатного розпису закладу освіти, із відповідним фінансуванням, необхідних додаткових посад.

Наказом МОН «Про внесення зміни у додаток 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557» від 27.01.2025 р. № 100, встановлено, що посадовий оклад (ставка заробітної плати) встановлюється педагогічному працівнику за робочий час, визначений відповідно до законодавства: для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя — 35 годин на тиждень; для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників — 30 годин на тиждень.

Норма педагогічного навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями) становить для: вихователя, інструктора з фізкультури — 25 годин на тиждень; музичного керівника — 24 години на тиждень; практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда — 20 годин на тиждень; керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя — 18 годин на тиждень.

Робота педагогічного працівника понад норму педагогічного навантаження (виконання методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором) може здійснюватися поза межами закладу освіти. Відповідно — вона також оплачується.

Години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників не враховуються в нормі робочого часу та оплачуються додатково відповідно до вимог чинного законодавства.

Вихователям і помічникам вихователів, які працюють у групах з перевищенням норм наповнюваності груп, відповідно до законодавства встановлюється доплата за кожного вихованця понад визначену норму у розмірі частки посадового окладу відповідного працівника.

Також додаток 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 доповнено нормою, що засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений Кабінетом Міністрів України, а також мають право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги, крім передбачених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.

Звертаємо увагу на те, що для контролю за дотриманням працівниками встановленого режиму робочого часу в закладах освіти ведеться Табель обліку використання робочого часу за типовою формою № П-5, затвердженою наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489. Табель належить до первинної облікової документації і заповнюється працівником, відповідальним за його ведення, щодня впродовж місяця.

За відсутності у штаті кадрового працівника табельний облік робочого часу покладається на одного з працівників наказом керівника. У Табелі робляться відмітки про фактично відпрацьований час, з вказанням загальної кількості годин, відпрацьованих у конкретний день та за звітний період.

Пунктом 2 приміток до Табеля передбачено, що його форма має рекомендаційний характер та складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень, і за необхідності може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку.

Отже, в даному випадку рекомендуємо при табелюванні вихователів керуватись вищенаведеними нормативними документами, а оплату праці здійснювати виходячи зі встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок за фактично відпрацьований час.

Вас може зацікавити

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

  • Свідоцтво державного зразка.
  • Підтримка експерта протягом навчання.
  • Супровід експертом протягом 2-х тижнів після закінчення курсів.
  • Доступ до Живого журналу «КАДРОВИК.UA» на 3 місяці.
  • Усі необхідні зразки та шаблони документів.
  • Знижки на продукцію та послуги від «КАДРОВИК.UA».

Докладніше

 
U-LEAD

Переглядів: 230 Версія для друку
 
Дивіться також:
Що значить «ненормований робочий день»?
Контроль за рекламою вакансій: Держпродспоживслужба отримала нові повноваження
Воєнний стан продовжено: чи потрібно переброньовувати працівників?
У Дії можна отримати відомості про своїх військовозобов’язаних працівників
Чи можна втратити право на соціальну відпустку?
Зразок наказу про запровадження дистанційної роботи
Скільки часу працівники можуть бути у простої?
Підтвердження періодів роботи на підприємствах тимчасово окупованої території
Черговості надання відпусток за різні робочі роки
Переведення та зміна істотних умов праці під час воєнного стану: судова практика
Знятий з обліку у ТЦК: чи можна приймати на роботу такого кандидата?
Де має зберігатися трудова книжка працівника?
Ким оплачується листок непрацездатності мобілізованого працівника?
Працівник зможе відкликати заяву про звільнення за угодою сторін
Відпустка за 2023 рік: як обчислювати середню зарплату у 2025 році?
Як подати коригуючу заявку-розрахунок на зменшення суми «лікарняних»?
Діє Закон про створення Єдиного реєстру кваліфікацій
Діють зміни до КЗпП щодо надомної та дистанційної роботи
Чи сплачується вихідна допомога при звільненні через незгоду зі зміною істотних умов праці?
Лікарняні для сумісників: нові правила нарахування
Зразок наказу про припинення трудового договору у зв’язку зі смертю працівника
Що робити з незакінченою сторінкою в трудовій книжці?
Як скоротити працівника, який хворіє?
Особливості звільнення у зв’язку з відсутністю працівника на роботі понад 4 місяці
В яких випадках Держпраці проводить позапланові перевірки?
Чи можна для призначення пенсії надати нотаріально завірену копію трудової книжки?
Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
Затверджено показник середньої зарплати за березень 2025 ріку
Компенсація за невикористану відпустку у разі звільнення під час воєнного стану
Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у разі продовження контракту?
Як внести дані про роботу за сумісництвом до трудової книжки?
Що буде, якщо не з’явитися в ТЦК по повістці?
Зміна істотних умов праці: особливості в умовах воєнного стану
Чи підлягає «дитяча» відпустка продовженню або перенесенню у зв’язку з хворобою?
Умови праці за контрактом зазнають змін
Надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Хто має право на відстрочку від мобілізації під час воєнного стану?
Строки розрахунку при звільненні
Ще одна категорія працівників отримає переважне право залишення на роботі
Нюанси зарахування до страхового стажу періоду догляду за дитиною
Звільнення працівника
Бронювання працівників: відповіді на запитання
Як правильно скласти ЦПД, щоб уникнути штрафів від Держпраці?
Чи можна апостилювати трудові книжки?
Як підприємству діяти законно під час повітряної тривоги?
Чим відрізняється скорочення чисельності від скорочення штату працівників?
Кабмін врегулював бронювання деяких категорій працівників в окремому Порядку
Мобінг на роботі: дайджест судової практики
Бронювання працівників через портал Дія: покрокова інструкція
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2025 © МЕДІА ГРУПП
2025 © HR Liga
IM R40-02667

Copyright © 2005–2025 HR Liga
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються. Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі. Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
Вул. Є. Сверстюка, 11, корпус «А», а/с 185, м. Київ, Україна, 02002
З питань реклами: pr_oppb@mediapro.ua. Передплата видань: 0 800 219 977
З питань роботи сайту: admin@hrliga.com