Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у разі продовження контракту?
Новини
29.04.2025
Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у разі продовження контракту?
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватись угодою сторін.
Прийняття (наймання) на роботу працівників шляхом укладання з ними контракту роботодавцем може здійснюватися у випадках, прямо передбачених законами.
Пунктом 24 постанови Кабінету Міністрів України «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору» від 19.03.1994 р. № 170 передбачено, що за два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін його може бути продовжено або укладено на новий строк.
Отже, контракт після закінчення строку його дії може бути продовжений, переукладений на новий строк або розірваний.
Датою набрання чинності новим контрактом (про що має бути зазначено в ньому) має бути дата, наступна після дня закінчення строку дії попереднього контракту.
У разі продовження чи переукладення контракту звільняти працівника та заново приймати не потрібно.
Згідно з частиною першою статті 391 КЗпП якщо після закінчення строку трудового договору (у т. ч. контракту) трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Видаємо наказ про продовження строку дії (переукладення) контракту з працівником.
У самій формі контракту має бути передбачений порядок внесення змін до контракту. Зазвичай внесення змін та доповнень до контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод (в такій же кількості екземплярів, що й контракту). В додатковій угоді прописується строк, на який продовжено (переукладено) контракт, та інші умови контракту, які зазнали змін (якщо такі зміни були).
Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.
Оскільки у разі продовження контракту не укладається новий трудовий договір, повідомляти Державну податкову службу про це не потрібно.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.