Як порахувати кількість днів щорічної основної відпустки, яку заробив працівник? Маємо формулу. І для відпускних, і для компенсації невикористаної відпустки.
Мінсоцполітики у листі від 24.06.2011 р. № 208/13/116-11 навело наступну формулу для розрахунку днів накопиченої і невикористаної відпустки. Її багато разів «апгрейдили», але суть залишилась незмінною. Пропонуємо такий варіант:
ДВрік — тривалість щорічної відпустки за повний відпрацьований рік (наприклад, 24, 28, 30 тощо);
КДфакт — кількість календарних днів у робочому році, які входять до стажу робот для щорічної основної відпустки (відпускного стажу);
Свфакт — кількість святкових і неробочих днів за ст. 73 КЗпП, які припадають на робочий рік (у році звільнення — до дня звільнення)*;
КДрік — загальна кількість календарних днів у робочому році;
Сврік — загальна кількість святкових і неробочих днів у робочому році*.
* Нагадаємо, що під час дії воєнного стану не застосовуються норми статей 71–73 КЗпП. Тобто святкові і неробочі дні у цей період є звичайними календарними. А отже віднімати у формулі фактично нічого.
Тож, фактично, поки діють вказані правила воєнного стану (без святкових днів), формула має такий вигляд:
ДВ = ДВрік х (КДфакт : КДрік).
За цією формулою легко обчислити кількість календарних днів відпустки як для відпускних, так і для відпускної компенсації.
Для цілей компенсації пам’ятайте правило: слід окремо рахувати кількість днів за період до 31.12.2023 і після цієї дати. При цьому можуть виникнути питання щодо округлення отриманої кількості днів відпустки. Як округлювати роз’яснили фахівці Мінекономіки у листі від 26.02.2024 р. № 4707-05/14491-09.
Вас може зацікавити
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників містить рекомендації щодо її ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також задля використання її даних для підготовки квартальної і річної звітності.