Уряд вніс чергові зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних
Новини
03.04.2025
Уряд вніс чергові зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних
Кабінет Міністрів України постановою від 28.03.2025 р. № 360 вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 р. № 76.
Зазнали змін:
Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час (далі — Порядок № 76).
Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період (далі — Критерії № 76).
Стовідсоткове бронювання отримали працівники державного підприємства Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» та державного підприємства Міністерства оборони України «Державний оператор тилу», уповноважених Міноборони на виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони, з метою здійснення оборонних закупівель та укладення державних контактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг.
Вимога про нарахування зарплати у 20 000 грн як передумова для бронювання військовозобов’язаних працівників не діятиме також для працівників суб’єктів господарювання — виробників електричної та теплової енергії, до складу яких входять виробничі (генеруючі) потужності, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії рф, підприємств, що обслуговують об’єкти, внесені до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, плюс — нафтопереробних підприємств, у статутному капіталі яких більше 25% акцій (часток) належать державі.
Визначено, що максимальна кількість заброньованих у 75% військовозобов’язаних працівників діє для підприємств, що здійснюють виробництво, транспортування теплової енергії та надають послуги споживачам з постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.
У загальній кількості військовозобов’язаних, зазначених у пунктах 6–10 Порядку № 76, не будуть враховуватися і військовозобов’язані, заброньовані за іншими підприємствами, установами, організаціями (раніше не враховували лише військовозобов’язаних-жінок та військовозобов’язаних, зазначених в абзацах другому — шостому пункту 5 Порядку № 76.
Визначено особливості бронювання або анулювання відстрочки:
військовозобов’язаних, які займають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів;
членів наглядових рад суб’єктів господарювання, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів або річний розмір чистого доходу яких перевищує 200 млн грн, а також особливо важливих для економіки підприємств, вартість активів яких перевищує 2 млрд грн або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд грн.
З огляду на корегування Порядку № 76 внесли зміни і до Критеріїв № 76, зокрема уточнили норми щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб — працівників.
Постанова набула чинності 2 квітня 2025 року.
Вас може зацікавити
Аудит з питань військового обліку
Комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам щодо порядку ведення військового обліку. У послугу входить:
перевірка наявності, заповнення та ведення всіх кадрових документів із військового обліку;
проведення аудиту з виїздом на підприємство та без;