В Україні тривають масштабні зміни в сфері оплати праці та соціального страхування. На законодавчому рівні обговорюються ініціативи, які можуть суттєво змінити підхід до регулювання трудових відносин, зокрема, щодо оплати праці в усіх формах власності, у тому числі на публічній службі.
Однією з ключових ініціатив є пропозиція вивести Закон України «Про оплату праці» за межі майбутнього Трудового кодексу, що дозволить більш гнучко адаптувати законодавство до реалій сучасного ринку праці.
Важливим аспектом в забезпеченні рівної оплати праці на держслужбі стало ухвалення євроінтеграційного законопроєкту щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад.
Одним із важливих досягнень комітету стало ухвалення Закону «Про колективні угоди та договори», який значно зміцнив правовий фундамент колективних відносин в Україні. Важливим кроком стало врегулювання дистанційної праці на законодавчому рівні. На сьогодні, за різними оцінками, більше 30% найманих працівників в Україні працюють у такому форматі.
Також планується вдосконалення системи соціального страхування, щоб забезпечити гідний рівень життя для громадян, особливо для ветеранів.
У червні 2025 року відбудеться конференція Міжнародної організації праці, присвячена питанням ветеранського підприємництва. Очікується, що це стане важливим кроком у забезпеченні ефективної інтеграції ветеранів у ринок праці та захисту їхніх прав.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: