У день звільнення працівника роботодавець зобов’язаний видати працівникові його трудову книжку відповідно до пункту 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).
Якщо працівник в день звільнення не може особисто отримати трудову книжку, то надіслати її поштою можна тільки за письмової згоди працівника.
Отже, працівник одразу в заяві про звільнення висловлює своє бажання отримати паперову трудову книжку поштою. На підставі отриманої від працівника заяви роботодавець видає наказ про звільнення. Спосіб отримання від працівника згоди на направлення трудової книжки поштою безпосередньо прописаний у п. 4.2 Інструкції № 58. Цей спосіб застосовується тоді, коли працівник не може бути присутній у день звільнення у роботодавця і при цьому у заяві про звільнення не вказав, яким чином бажає отримати паперову трудову книжку, яка й досі зберігається на підприємстві.
Після отримання повідомлення працівник обирає для себе зручний спосіб отримання трудової книжки і в разі, коли він бажає отримати трудову книжку поштою, йому необхідно надіслати роботодавцю письмову заяву про направлення йому трудової книжки поштою. У тексті заяви особа дає згоду на направлення трудової книжки поштою і вказує адресу, на яку роботодавець має надіслати йому трудову книжку.
Зазначимо, що коли трудова книжка надсилається поштою, в Книзі обліку руху трудових книжок потрібно зазначити дату вручення працівнику поштового відправлення, вказану в повідомленні про вручення.
Зразок заяви про пересилання трудової книжки через «Нову пошту»
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: