Повідомлення роботодавця про створення профспілкової організації
Новини
16.01.2025
Повідомлення роботодавця про створення профспілкової організації
Чи зобов’язана новостворена профспілкова організація надавати роботодавцю інформацію про своє створення на підприємстві, в установі, організації та в який строк?
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 p. № 1045-XIV (далі — Закон про профспілки) виборний орган утвореної на підприємстві, в установі, організації профспілкової організації наділяється певними повноваженнями, відповідно до ст. 40 цього Закону — певними правами, що забезпечують його діяльність, а відповідно до ст. 45 цього Закону встановлено обов’язок роботодавця надавати інформацію на запити профспілок, яка є в їх розпорядженні, з питань умов праці та оплати праці працівників, а також соціально-економічного розвитку підприємства, установи, організації та виконання колективних договорів і угод.
Для ефективної співпраці профспілкової організації з роботодавцем при здійснені своїх повноважень та дотримання роботодавцями прав профспілок та своїх обов’язків повідомлення роботодавця про створення профспілкової організації є необхідною умовою.
Процедура повідомлення роботодавця про створення профспілки у Законі про профспілки не деталізована. Це стосується і строків.
Однак, частина 7 ст. 16 Закону про профспілки визначає, що про належність до певної профспілки організації, які діють на підставі статуту цієї профспілки, надсилають легалізуючому органу за місцем свого знаходження повідомлення із посиланням на свідоцтво про легалізацію профспілки, на підставі якого вони включаються до реєстру об’єднань громадян. Первинні профспілкові організації також письмово повідомляють про це роботодавця.
Більш того, частини другої статті 2 Закону про профспілки, оскільки діяльність профспілок будується на принципах законності та гласності, інформація щодо їх статутних і програмних документів є загальнодоступною.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.