Які документи подавати до ТЦК при прийнятті раніше заброньованого працівника?
Новини
22.10.2024
Які документи подавати до ТЦК при прийнятті раніше заброньованого працівника?
Підприємство приймає на роботу раніше заброньованого працівника. Які документи потрібно подати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки?
Відповідно до пп. 5 п. 13 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Порядок бронювання), надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) підлягає анулюванню, зокрема, але не виключно, у разі звільнення військовозобов’язаного з підприємства.
Анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання підприємства. Підприємство (з якого працівник звільняється) у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення Мінекономіки вилучає у військовозобов’язаного працівника витяг про бронювання та надсилає його до ТЦК та СП, де він перебуває на військовому обліку, з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (додаток 4 до Порядку бронювання).
Тобто надана військовозобов’язаному працівнику за рішенням Мінекономіки відстрочка, строк дії якої не закінчився, вважається анульованою з дня прийняття Мінекономіки іншого рішення про бронювання такого військовозобов’язаного.
Отже, після звільнення працівника з попереднього місця роботи рішення про його бронювання анулюється.
При прийнятті військовозобов’язаного на роботу роботодавець має дотриматися норм пп. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 (далі — Порядок № 1487), щодо ведення військового обліку.
А саме, при прийнятті на роботу військовозобов’язаного на роботу:
перевірити військово-обліковий документ, визначеного пп. 20 Порядку № 1487, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу «Дія»;
надіслати у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу до відповідних районних (міських) ТЦК та СП повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів за додатком 4 Порядку № 1487.
Крім того, згідно з пп. 23 Порядку № 1487 призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку.
Тобто, окрім роботодавця, військовозобов’язана особа, особисто у разі зміни своїх особистих даних, також має проінформувати ТЦК та СП за місцем обліку у семиденний строк.
Вас може зацікавити
Консультації з питань військового обліку
Досвідчений експерт дасть відповідь щодо питань військового обліку, розбере конкретну ситуацію клієнта і роз’яснить з урахуванням чинного законодавства й усіх нововведень. Гарантуємо індивідуальний підхід і конфіденційність.