Чи звітувати щокварталу про заброньованих через Дію працівників?
Новини
10.09.2024
Чи звітувати щокварталу про заброньованих через Дію працівників?
Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 р. № 650 (далі — Порядок № 650) передбачає, зокрема можливість бронювання працівників від мобілізації через Дію (засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг).Водночас Порядок № 650 не передбачає обов’язку звітувати про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані засобами порталу Дія. На цьому наголошено у листі Мінекономіки від 29.08.2024 р. № 2704-20/64638-09.
Своєю чергою, п. 14 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Порядок № 76) зобов’язує органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації складати щокварталу звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані саме згідно з Порядком № 76. Звіт подають станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом за формою з додатка 6 до Порядку № 76.
У примітках 2 та 3 до вищезгаданого звіту вказано наступне:
у таблиці не зазначається чисельність військовозобов’язаних, заброньованих відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених Розпорядженням КМУ від 18.03.2015 р. № 493-р;
у графі «Чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані» зазначається чисельність військовозобов’язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного.
Оскільки під час бронювання через портал Дія витягів з наказу Мінекономіки не видають, то й до указаного до звіту вони не мають потрапляти.
Звіт згідно із додатком 6 подається до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом:
підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань — до Міноборони, СБУ або Мінстратегпрому;
підприємствами, установами та організаціями, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період — до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та/або реалізує державну політику у відповідній сфері, відповідної обласної чи Київської міської держадміністрації (військової адміністрації у разі її утворення), Секретаріату КМУ, органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність Президента, ВР чи КМУ.
Вас може зацікавити
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Програму затверджено Генштабом ЗСУ
Навчанням передбачено:
Зустрічі з лекторами в ZOOM, згідно навчального графіка