Порядок та особливості проходження практики студентами вищих учбових закладів і учнями (слухачами) професійно-технічних учбових закладів регулюється, зокрема «Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України», затверджене наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 р. № 93 (далі — Положення № 93).
Згідно з пунктом 3.7 Положення № 93 за наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики. При цьому не менше 50 відсотків часу відводиться на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики.
В цьому випадку зі студентом повинні укласти строковий трудовий договір, згідно з яким йому повинна нараховуватись і виплачуватись заробітна плата відповідно до вимог законодавства про працю (стаття 21 Закону «Про оплату праці», статті 95, 115 КЗпП України) яка, відповідно, оподатковуватиметься податком з доходів фізичних осіб та страховими внесками.
Укладення трудового договору, в тому числі із студентом-практикантом, на роботу за вакантною посадою є правом, а не обов’язком роботодавця (ст. 22 КЗпП)
Водночас за студентом-практикантом зберігається право на отримання стипендії (пункт 5.6 Положення № 93).
За час проходження практики строковий трудовий договір та заробітна плата дає додатковий стимул для працівника показати всі свої вміння та знання та дає можливість роботодавцю побачити працівника безпосередньо на місці роботи, вивчити його навички, вміння роботи в колективі.
Вас може зацікавити
Телефонна консультація з кадрових питань Консультації за телефоном від експертів «КАДРОВИК.UA» — це «швидка невідкладна допомога» для кадровика у багатьох випадках. А саме:
коли не маєте часу на пошук відповіді на кадрове запитання, а вирішити його потрібно негайно;
знайдені відповіді не задовольнили вас, тому що не містять норм законодавства;
ваша ситуація унікальна та потребує особистого радника;
хочете отримати швидку відповідь на кадрове запитання.