Відкриття електронного листка непрацездатності (е-лікарняного) здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності» від 17.06.2021 р. № 1234).
Дізнатися про різницю між медичним висновком і е-лікарняним можна за посиланням.
Сформований е-лікарняний надходить в кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).
Е-лікарняний може мати декілька статусів:
1. «Закритий»: електронний лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти.
Статус «закритий» змінюється на «Готово до сплати» через сім днів після дати:
закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних по вагітності та пологах.
Необхідно знати: навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.
2. «Готово до сплати»: страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду.
Інструкція користувача щодо формування та подання заяв-розрахунків до ПФУ — за посиланням.
3. «Помилково сформований»: медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. У такому разі лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований».
Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.
4. «Недійсний»: е-лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.
5. «Оплачений»: цього статусу листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.
Вас може зацікавити
Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій працездатності»