Починаючи з 10 червня 2021 року в Україні розпочався поступовий перехід на електронний облік трудової діяльності, запроваджені електронні трудові книжки. Це цифровий аналог паперової трудової книжки.
Роботодавці, застраховані особи, фізичні особи — підприємці, самозайняті особи, направляли в електронній формі відомості про трудову діяльність до Пенсійного фонду через вебпортал електронних послуг (portal.pfu.gov.ua).
Після перевірки та опрацювання Пенсійним фондом України даних та внесення їх до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування формується електронний варіант трудової книжки.
Інформація про трудову діяльність сформована на підставі звітних даних з персоніфікованого обліку та містить такі реквізити:
дата запису;
місце роботи;
тип запису (прийняття на роботу або звільнення з роботи);
підстава припинення трудових відносин тощо.
Як переглянути свою електронну трудову книжку?
Увійдіть до особистого кабінету на порталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), банківської картки (BankID), електронного пенсійного посвідчення (ЕПП) або використовуючи «Дію.Підпис».
Оберіть в лівому боковому меню пункт «Електронна трудова книжка».
У разі, якщо особа або її страхувальник надавали скановані копії документів про трудову діяльність, результат оцифрування можна переглянути на вкладці «Відцифрована ЕТК».
Уникайте ризиків втрати чи пошкодження паперової трудової книжки та документів про трудову діяльність! Завантажуйте сканкопії на вебпортал Пенсійного фонду України.
Як завантажити сканкопії трудової книжки на вебпортал ПФУ?
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.