У яких випадках роботодавець може видати працівникам трудові книжки?
Новини
04.07.2023
У яких випадках роботодавець може видати працівникам трудові книжки?
Роботодавець може видати працівникові трудову книжку:
у разі звільнення (ст. 47 Кодексу законів про працю України);
після завершення включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників (пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»);
під час дії воєнного стану (ст. 7 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Видача трудової книжки працівникові здійснюється під підпис.
Звертаємо увагу, що під час дії воєнного стану роботодавець на свій розсуд може видати працівникам трудові книжки у випадках, коли працівник продовжує трудову діяльність та відомості про його трудову діяльність ще не включені до Реєстру застрахованих осіб лише у місцевості, де ведуться активні бойові дії. Адже статтею 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX визначено, що у період дії воєнного стану порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення і ведення трудових книжок та архівного зберігання відповідних документів у районах активних бойових дій визначається роботодавцем самостійно, за умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці.
Видача трудової книжки працівникові здійснюється під підпис у Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них із зазначенням дати та підстави видачі трудової книжки.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.