Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників
Новини
30.06.2023
Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників
Мінекономіки у листі від 26.06.2023 р. № 2704-20/30916-01 розглянуло питання щодо організації бронювання військовозобов’язаних працівників органів державної влади, інших державних органів, ОМС, установ, організацій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2023 р. № 571 внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 р. № 45 (далі — Порядок).
Зокрема, Порядок доповнено нормою щодо механізму оформлення під час дії воєнного стану відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (далі — відстрочка) військовозобов’язаним, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях на посадах, які підлягають бронюванню згідно з переліками посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час (далі — переліки), затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 р. № 493, але які на момент оголошення мобілізації чи введення воєнного стану не були заброньовані.
Крім того, у Порядок внесено зміни, зокрема, щодо визначення строків дії відстрочок для військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.
Отже, військовозобов’язані працівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, які під час дії воєнного стану набули право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, або прийняті на роботу в цих органах, підприємствах, установах, організаціях на посади, які включені до затверджених Урядом переліків, підлягають бронюванню встановленим порядком на визначені строки.
Пропонуємо врахувати зазначене під час організації бронювання військовозобов’язаних працівників та взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП).
З метою забезпечення взаємоузгодженої роботи державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій з ТЦК та СП пропонуємо Генеральному штабу Збройних Сил України відповідно до повноважень, визначених пунктом 2 статті 33 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», організувати роботу органів військового управління, у тому числі ТЦК та СП, щодо оформлення бронювання військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час відповідно до Порядку.
Вас може зацікавити
Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»
Відповімо на запитання:
Які кадрові ресурси можна забронювати?
На який термін можна забронювати працівника?
Чи можливо скасувати бронювання працівника?
Особливості процедури бронювання працівника?
Про заповнення документів з військового обліку
Взаємодія з органами з питань ведення військового обліку та інші