30 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України постановою № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Постанова набрала чинності 05 січня 2023 року.
Топ-10 обов’язків роботодавців і працівників
Постанова № 1487 не передбачає виключень щодо ведення військового обліку стосовно сумісників. За інформацією багатьох ТЦК, їм не потрібні ці дані, але виключень із правил не існує, а тому краще ведемо військовий облік.
Роботодавець має вести військовий облік щодо осіб, які непридатні в мирний час, але обмежено придатні у воєнний. Єдине виключення — це непридатні з виключенням з військового обліку.
Досягнення 60-ти річного віку (це не для офіцерського складу) не означає автоматичне вже наступного дня за днем народження зняття з військового обліку. У рік досягнення граничного віку особи прибувають до відповідного ТЦК, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки для виключення з військового обліку. У разі неприбуття — таке виключення здійснюється 1 січня наступного року після року досягнення граничного віку.
Для прийняття на роботу усі військовозобов’язані мають подати військовий квиток або тимчасове посвідчення. Це правило стосується і жінок, які вже стали на військовий облік.
Жінки, які мають медичну або фармацевтику освіту, зобов’язані стати на військовий облік до 2026 р. Наразі прийняття їх на роботу здійснюється без відповідних військово-облікових документів.
Роботодавці зобов’язані повідомляти ТЦК про прийняття та звільнення з роботи військовозобов’язаних.
Роботодавці мають роздрукувати правила ведення військового обліку, розмістити на видному місці та ознайомити працівників під особистий підпис з такими правилами.
Кожного року має проводитися внутрішній аудит ведення військового обліку.
На підприємстві має бути відповідальна особа за ведення військового обліку. Аутсорс не підходить.
Відповідальна особа за ведення військового обліку має вести комунікацію з ТЦК.
Вас може зацікавити
Вебінар «Військовий облік: новий порядок»
Зміст вебінару: • Обов’язок роботодавця щодо ведення військового обліку. • Призначення відповідальних осіб за ведення військового обліку. • Взаємодія роботодавців з іншими органами щодо ведення військового обліку. • Документи роботодавця щодо ведення військового обліку та особливості їх складання. • Контроль ведення військового обліку на підприємствах. • Відповідальність за порушення ведення військового обліку або за його відсутність.