Мінекономіки нагадує, що ГКУ надає власнику (засновнику) підприємства право самостійно здійснювати управління підприємством, якщо це передбачено установчими документами.
В такому випадку юридично засновник виконує не обов’язки директора підприємства, а лише покладені на нього певні управлінські функції. І це головна його відмінність від директора — найманого працівника.
До того ж законодавство не зобов’язує власника (засновника) підприємства, який виконує певні управлінські функції, укладати з самим собою будь-які угоди, у тому числі трудовий договір.
Якщо ж трудові відносини не виникають, тоді на такого керівника підприємства не можуть бути розповсюджені гарантії, передбачені законодавством для найманих працівників, зокрема, ст. 119 КЗпП (гарантії для призваних на військову службу працівників).
Про це йдеться у листі Мінекономіки від 31.05.2022 р. № 4712-06/31645-09.
У ньому ж вказано, що оскільки працівники, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, не виконують роботу в період проходження військової служби, то призупинення з ними трудового договору не видається можливим.
Тож навіть тоді, коли трудовий договір з працівником призупинено, а після цього працівника призвано на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, то спрацьовують гарантії, визначені ст. 119 КЗпП.