МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
ЛИСТ
від 2 жовтня 2008 р. № ДЦ-06-6049/0/6-08
Про надання роз’яснення щодо форми, за якою слід підтверджувати дані довідки про середню заробітну плату
На <…> звернення про надання роз’яснення щодо форми, за якою слід підтверджувати дані довідки про середню заробітну плату, повідомляємо.
Статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено обов’язки роботодавця щодо надання виконавчій дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відомостей про прийняття на роботу працівників, їх заробітну плату та сплату страхових внесків, а також його відповідальність за вчинення ним будь-яких дій, що можуть у подальшому зашкодити застрахованій особі реалізувати своє право на забезпечення та отримання соціальних послуг відповідно до цього Закону.
Розслідування страхових випадків — це перевірка робочими органами виконавчих дирекцій фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування обґрунтованості видачі довідок про середню заробітну плату, достовірність зазначених у них відомостей шляхом звіряння даних, зазначених у довідках, з відомостями про нараховану заробітну плату на підприємствах, в установах чи організаціях, або з базою даних персоніфікованого обліку застрахованих осіб Пенсійного фонду та базою даних ДПА відповідно до пункту 26 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.
Враховуючи, що для розрахунків виплати допомоги по безробіттю необхідні не тільки дані про середню заробітну плату, а і про страховий стаж, умови та час звільнення, тому в кожному конкретному випадку по кожному безробітному окремо проводяться перевірки тих даних, які викликають сумніви і потребують перевірки.
В зв’язку з цим конкретна форма запиту — підтвердження чинним законодавством не передбачена.
З повагою,
Заступник директора |
М. АГЛОТКОВА |
* * *
ТОВ «БАЛАНС-КЛУБ»
ЛИСТ
|
Міністерству праці та соціальної політики України |
ТОВ «Баланс-Клуб» просить надати роз’яснення щодо форми, за якою слід підтверджувати дані довідки про середню заробітну плату.
Суть питання
Згідно зі ст. 35 Закону України від 02.03.2000 р. № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із обов’язків роботодавця є надання виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку довідки про середню заробітну плату звільненого працівника. Ця довідка є підставою для надання особі статусу безробітного та призначення їй матеріального забезпечення на випадок безробіття.
Постановою КМУ від 20.03.2006 р. № 357 затверджено Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Цей Порядок передбачає, що центри зайнятості мають право здійснювати перевірку достовірності даних, зазначених у довідках про середню заробітну плату. Із цією метою центри зайнятості направляють на адресу підприємств запит-підтвердження. Як виявилося на практиці, форми запиту в більшості випадків різні, а зазначені в цих формах дані, що вимагаються для перевірки, підчас не стосуються отриманих робітниками доходів (приклади запитів наводимо в додатку до листа).
За якою формою слід підтверджувати дані довідки про середню заробітну плату і які дані слід відображати в цій формі?
Заздалегідь вдячні за відповідь.
Заступник генерального директора |
І. СТОРЧОУС |
|