Співробітник у заяві на щорічну відпустку зазначив «прошу надати щорічну відпустку з 10.06.2021 р. по 21.06.2021 р.». З урахуванням святкового дня кількість днів відпустки — 11 к. дн., але співробітник вимагає оплатити 12 к. дн. Було запропоновано переписати заяву, вказавши тривалість 12 к. дн. з 10.06.2021 р., але тоді 23.06.2021 р. — перший день роботи. Але співробітник хоче вийти 22.06.2021 р. Які можуть бути ще варіанти? Чи можна перенести цей один неоплачуваний день відпочинку на наступну відпустку?
Співробітник не може вимагати додаткової оплати святкового дня, у який він відпочиває згідно із законодавством. Переносити святковий день на наступну відпустку також не можна. Якщо працівник бажає взяти 12 к. дн. відпустки, то про це він має вказати в заяві.
Зазвичай у заяві про надання відпустки фіксують:
його початок;
бажану кількість днів щорічної відпустки.
Так само інформація про кількість днів відпустки відображається у наказі про її надання. А вже кадровик чи співробітник, який виконує його функції, доводить до відома працівника, у який день той має вийти на роботу. Тоді подібних суперечок вдасться уникнути.
Повідомте працівника, що згідно зі ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР святкових і неробочих днів, встановлені ст. 73 КЗпП, під час визначення тривалості щорічних відпусток не враховують. І оплачуйте стільки днів відпустки, скільки вказано у заяві та наказі.
У книзі обліку щорічних і додаткових відпусток працівників подані рекомендації щодо його ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також, щоб використовувати його дані для підготовки квартальної і річної звітності.