Правила оплати лікарняного, якщо працівник пройшов огляд МСЕК
Новини
30.06.2021
Правила оплати лікарняного, якщо працівник пройшов огляд МСЕК
Фонд соціального страхування у листі від 13.04.2021 р. № 877-11-1 пояснив порядок оформлення та оплати листків непрацездатності після встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності.
Цього разу вказано, що у разі прийняття МСЕК рішення стосовно застрахованої особи:
встановлена інвалідність певної групи та категорії — листок непрацездатності закривають днем реєстрації документів на МСЕК, у листку непрацездатності обов’язково вказують дату огляду та дату встановлення інвалідності, яка збігається з датою реєстрації документів на МСЕК;
інвалідність не встановлена, працездатний — листок непрацездатності закривають датою огляду МСЕК, у листку непрацездатності обов’язково вказують дату направлення пацієнта на МСЕК та дату огляду;
інвалідність не встановлена, потребує доліковування — листок непрацездатності продовжує лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я до відновлення працездатності або до повторного направлення на МСЕК.
Тож, після огляду МСЕК та отримання заповненого листка непрацездатності з рішенням «інвалідність певної групи та категорії» або «працездатний» застрахована особа наступного дня може приступити до роботи.
Однак застрахована особа з інвалідністю може припинити трудові відносини за станом здоров’я. Факт встановлення інвалідності за рішенням МСЕК надає хворому іншого статусу, який визнає у хворого не тимчасову, а стійку втрату працездатності і надає право отримувати пенсію по інвалідності.
Якщо враховувати вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, то лише у разі визнання хворого працездатним у графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначають дату, наступну за датою огляду на МСЕК. При цьому, з позиції виконавчої дирекції Фонду соцстраху, зазначення лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я додатково у графі «Стати до роботи» запису щодо встановлення інвалідності застрахованій особі не є грубою помилкою.