У Пенсійному фонді зазначають, якщо в трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 року або є виправлення, або неточні записи — трудовий стаж можна підтвердити наступними документами:
довідками з посиланнями на відповідні накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи;
особовими рахунками і відомостям про нарахування заробітної плати (довідками зазначеного зразка за Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 та копіями архівних документів);
посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами і угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.
Важливо! За відсутності зазначених документів, приймаються членські квитки профспілок. При цьому періоди роботи підтверджуються лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.
Для підтвердження стажу необхідно звернутись:
на підприємство (або до правонаступника), де особа працювала;
якщо підприємство припинило діяльність, то до архівної установи у тій місцевості, де людина працювала;
до органів пенсійного фонду, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства/установи, до якої необхідно направити запит та копій документів особи, яка потребує допомоги.
Період навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується:
дипломами;
посвідченнями;
свідоцтвами;
довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.
Період військової служби підтверджується:
військовими квитками;
довідками виданими військовими комісаріатами, військовими частинами і установами системи Міноборони, Держкордону, Головного правління командуючого Національною гвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки;
довідками архівних і військово-лікувальних установ.
Важливо! Військова служба у складі діючої армії, в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стражу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міністерством оборони України.
Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, що визначається Міністерством внутрішніх справ.
Зверніть увагу!
Для аналізу документів про стаж, рекомендовано подати документи на оцифровування. Для цього необхідно за допомогою кваліфікованого електронного підпису через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України надати заяву у меню «Комунікації з ПФ», далі обрати вкладку «Відомості про трудові відносини» та долучити скан-копії документів про стаж у кольоровому вигляді.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.