Відповідно до пункту 2.18 Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 02.10.2020 р. № 23 (далі — Порядок № 23), тривалість проведення документальної планової перевірки страхувальника встановлюється з урахуванням обсягу робіт, які належить виконати під час її проведення, та кількості посадових осіб Фонду, які проводять перевірку.
При цьому строк проведення:
документальної планової перевірки страхувальників не може перевищувати десяти робочих днів, а страхувальників — суб’єктів мікро-, малого підприємництва — п’яти робочих днів;
документальної позапланової перевірки страхувальників не може перевищувати десяти робочих днів, а страхувальників — суб’єктів мікро-, малого підприємництва — двох робочих днів.
Продовження строків проведення документальної перевірки страхувальників можливе не більш як на п’ять робочих днів, а щодо страхувальників — суб’єктів мікро-, малого підприємництва — не більш як на два робочих дні за рішенням керівника робочого органу виконавчої дирекції Фонду (керівника відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду), яке оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається керівнику або уповноваженій особі страхувальника під розписку або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Перенесення строків проведення планової перевірки Порядком № 23 не передбачено. Разом з тим, у разі, якщо страхувальник не може прийняти посадових осіб Фонду для проведення перевірки з об’єктивних причин (хвороба, відпустка, відрядження керівника або уповноважених осіб, які відповідають за використання страхових коштів Фонду), то у такому випадку страхувальник має надіслати листа до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення з проханням перенести строк перевірки з викладенням причин неможливості її проведення.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.