Домашню працю пропонують узаконити та укладати трудові договори
Новини
09.11.2020
Домашню працю пропонують узаконити та укладати трудові договори
Мінекономіки має наміри узаконити працю домашніх працівників. Для цього підготували законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників».
Під «домашнею працею» розуміють роботу, яка виконується на умовах трудового договору з метою обслуговування домашнього господарства (сім’ї).
Домашні працівники користуватимуться усіма трудовими правами та гарантіями, передбаченими законодавством про працю.
Укладений з домашнім працівником трудовий договір (контракт) повинен буде обов’язково містити:
1) повне ім’я та адресу роботодавця та працівника; 2) місце роботи домашнього працівника; 3) дату початку дії договору та, у випадку укладення строкового трудового договору (контракту), дату його закінчення; 4) вид та обсяг роботи домашнього працівника; 5) розмір винагороди; 6) тривалість робочого часу і відпочинку для домашнього працівника.
Домашніми працівниками не зможуть бути особи, молодше 16 років.
Сторони самостійно вирішуватимуть питання щодо необхідності ведення первинної облікової документації та трудової книжки домашнього працівника.
Однією із додаткових гарантій у трудовому договорі (контракті) з домашнім працівником може стати можливість платного чи безоплатного надання роботодавцем житла домашньому працівнику в користування.
Враховуючи специфіку праці домашніх працівників, законопроект окремо врегульовує питання робочого часу та часу відпочинку домашніх працівників:
передбачені альтернативні варіанти вибору системи обліку робочого часу;
закріплені гарантії щодо використання праці домашніх працівників при надурочних роботах;
передбачені гарантії домашніх працівників при залученні до чергування та при супроводженні членів домашнього господарства на їх відпочинку.
Головний кадровий журнал України, який визначає стратегію професійного розвитку працівників кадрової служби. Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.