Як табелювати внутрішнього сумісника, якщо той захворів?
Новини
28.10.2020
Як табелювати внутрішнього сумісника, якщо той захворів?
Як правильно зробити запис у табелі обліку робочого часу, якщо працівник, який захворів, має за основною посадою — 1 одиницю, сумісною посадою — 0,2 одиниці (хвороба по 2 посадах)?
Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві (так звані внутрішнє та зовнішнє сумісництво відповідно).
Робота за сумісництвом та обмеження щодо сумісництва врегульовані постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245.
Наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489 введено в дію форму табелю обліку використання робочого часу та умовні позначення до нього.
Окремо зазначаємо, що табель обліку використання робочого часу є документом, за допомогою якого здійснюють контроль за дотриманням працівниками встановленого робочого часу та на підставі якого здійснюється нарахування заробітної плати.
Кожного працівника включають до табелю, як правило, один раз. Винятком є внутрішні сумісники. Особи, які суміщають на підприємстві, в установі, організації, зазначаються двічі з метою відображення робочого часу за основною посадою та за сумісництвом.
Тому, у разі внутрішнього сумісництва, табель обліку використання робочого часу ведеться за двома посадами.
Зазвичай, у випадках хвороби працівника у табелі обліку робочого часу проставляється позначка «ТН» та числовий код «26».
Таким чином, у табелі обліку використання робочого часу необхідно відмітити тимчасову непрацездатність працівника як за однією посадою, так і за другою за допомогою текстового коду «ТН».
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.