МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28 грудня 2007 р. № 333/06/186-07
Щодо загального розміру усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати
Ваше звернення розглянуто Юридичним управлінням Міністерства в межах компетенції, і повідомляємо таке.
Відповідно до частини першої статті 128 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти процентів, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, — п’ятдесяти процентів заробітної плати, яка належить до виплати працівникові.
При відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у всякому разі повинно бути збережено п’ятдесят процентів заробітку (частина друга статті 128 КЗпП).
Отже, за загальним правилом із заробітної плати працівника може бути відраховано не більше двадцяти процентів суми, яка належить до виплати працівникові, тобто суми нарахованої заробітної плати з відрахуванням податку з доходу працівника, зборів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також сум, що стягуються у дохід держави із заробітку осіб, які відбувають за вироком суду покарання у вигляді виправних робіт, чи такого адміністративного стягнення за постановою суду. Базою для всіх перелічених відрахувань є нарахована заробітна плата.
Крім того, відрахування податку з доходу фізичних осіб та зборів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також на відповідні види соціального страхування виходить за межі трудових відносин.
Підставою для відрахувань із заробітної плати, яка належить до виплати працівникові, відповідно до статті 128 КЗпП, можуть бути:
-
документи відповідно до статті 3 Закону України «Про виконавче провадження»;
-
розпорядження власника згідно зі статтями 127 та 136 КЗпП;
-
письмове доручення працівника підприємству на перерахування частини заробітку на користь торгового підприємства, яке продало працівникові товар у кредит.
Начальник Юридичного управління |
І. ТУБЕЛЕЦЬ |
|