Працюючим за ЦПД простій не оголошують — Мінекономіки
Новини
23.09.2020
Працюючим за ЦПД простій не оголошують — Мінекономіки
В законодавстві відсутні норм щодо обов’язку роботодавця запроваджувати на підприємстві, в установі, організації простій при зупиненні виконання роботи на підставі ЦПД, викликаному відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотною силою або іншими обставинами.
Про цей нюанс згадали в Мінекономіки у листі від 21.05.2020 р. № 3511-06/32092-09.
Проте, у зв’язку з зупиненням виконання роботи на підставі трудового договору, викликаним відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотною силою або іншими обставинами, на підприємстві, в установі, організації відповідно до вимог КЗпП слід запроваджувати простій.
Розглянута міністерством ситуація ускладнювалась тим, що йшлося про оплачувані суспільно корисні роботи, котрі виконують особи, котрі вчинили адміністративне правопорушення.
Адже відповідно до ст. 3251 КпАП виконують стягнення у вигляді суспільно корисних робіт шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу.
І хоча про оплату праці можна говорити там, де є місце укладанню трудового договору, Мінекономіки стверджує, що чинним законодавством не передбачено обов’язковості укладання трудового договору між порушником та роботодавцем. Проте законодавство не містить також і заборони укладати в даному випадку трудові договори.
Ще один момент, про який згадали у міністерстві — особи, які беруть участь у громадських роботах, проте їх не виконують у зв’язку з запровадженням простою, мають право на оплату часу простою на умовах, визначених ст. 113 КЗпП.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.