Які підстави перевірок Держпраці будуть незаконними: оновлено порядок
Новини
22.07.2020
Які підстави перевірок Держпраці будуть незаконними: оновлено порядок
Уряд постановою від 8 липня 2020 року № 617 змінив окремі положення Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, більшість яких обумовлено тим, що до Мінекономіки від Мінсоцполітики перейшла сфера регулювання трудових відносин.
Документом визначено, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінекономіки (раніше — Мінсоцполітики) форми, що видається Держпраці та її територіальними органами.
Підставою для видачі службового посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінекономіки (раніше — Мінсоцполітики).
Також визначено, що порядок складення та форми акта, висновку визначаються Мінекономіки.
До затвердження Мінекономіки зазначених Порядку складення та форм акта, висновку, вимоги застосовуються Порядок складення та форми акта, висновку, вимоги, затверджені Мінсоцполітики.
Крім того, уточнено, що заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.
Так, документом вилучено з підстав для інспекційних відвідувань вилучили інформацію:
1) Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;
2) Пенсійного фонду та його територіальних органів про роботодавців:
які нараховують заробітну плату 30 і більше% працівників менше мінімальної;
в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;
в яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.