Нарахування відрядної оплати праці при невиконаній нормі
Новини
21.02.2020
Нарахування відрядної оплати праці при невиконаній нормі
Робітник з відрядною оплатою праці відпрацював установлену норму робочого часу повністю, але не виконав норму. Оплату праці проводимо за виконану норму, але вона менше мінімальної заробітної плати, наприклад 3500 грн. Чи потрібно доплачувати 1223 грн до мінімалки — 4723 грн, якщо співробітник відпрацював норму робочого часу, але не виконав наряд?
Якщо працівник не виконав місячної норми праці, то мінімальну зарплату визначають пропорційно до виконаної норми — це зафіксовано в ст. 31 Закону про оплату праці. Для співробітників, яким установлено відрядну оплату, місячною нормою є певний обсяг роботи, який необхідно зробити в розрахунку на місяць (а не кількість годин). Тому якщо відрядник за місяць не виконав нормативного обсягу, то рівень мінімальної оплати для нього дорівнює не 4723 грн, а менше. Наприклад, якщо за місяць згідно зі встановленою нормою належало виготовити 450 виробів, а зроблено лише 410, то рівень мінімальної оплати за відповідний місяць дорівнюватиме: 4723 грн : 450 х 410 = 4303,18 грн.
Також зауважимо: якщо відрядну розцінку встановлено на основі не місячної, а годинної тарифної ставки, то потрібно орієнтуватися на показник годинної мінімалки (у 2020 р. — 28,31 грн) і цей показник також коригувати, якщо людина за місяць не виконала норми.
Наголошуємо: те, що працівник-відрядник був на роботі увесь час без пропусків, і в нього загалом виходить місячна норма робочого часу, ще не гарантує йому повного розміру місячної мінімальної зарплати (залежність від кількості відпрацьованого часу стосується тільки співробітників, у яких погодинна форма оплати, а для відрядників відпрацьований час значення не має).
Також візьміть до уваги: якщо відрядну розцінку встановлено на базі тарифної ставки, яка не менша за мінзарплату, то потреба нараховувати доплату до мінзарплати не виникатиме.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.