Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Нормативна база

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 4 квітня 2016 р. № 3784/2/5.4-ДП-16

Щодо вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги щодо забезпечення роботодавцями охорони праці працівників»

Державна служба України з питань праці розглянула звернення […] щодо надання роз’яснення деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників», затвердженого наказом МНС України від 25.01.2012 № 67 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2012 за № 226/20539 (далі — Загальні вимоги), та в межах компетенції повідомляє таке.

Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників встановлюють вимоги щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці шляхом належного облаштування робочих місць і виробничих, санітарно-побутових та інших приміщень на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство), безпечного використання працівниками засобів праці, забезпечення навчання працівників і залучення їх до вирішення питань охорони праці, регулювання взаємовідносин з охорони праці між підприємствами у разі залучення до виконання робіт працівників інших підприємств.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про охорону праці» (далі — Закон) роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Статтею 8 Закону визначено, що на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, яких залучають до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Таким чином, якщо замовником робіт є роботодавець, то, враховуючи норми ст. 1, 8, 13 та 18 Закону, він зобов’язаний забезпечити проходження медичного огляду (у разі відсутності такого) та забезпечити засобами індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) працівників, які працюють на підприємстві, в організації, установі та виконують обов’язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).

У разі коли залучені до виконання працівники є працівниками сторонніх організацій, то обов’язки щодо проведення медичних оглядів та забезпечення ЗІЗ цих працівників покладаються на їх роботодавця.

У цьому разі відповідно до вимог п. 2.6 розділу II Загальних вимог, роботодавець повинен забезпечити проходження медичного огляду, забезпечити працівників ЗІЗ, а також провести інструктаж з охорони праці з урахуванням специфіки умов праці на підприємстві, що приймає залучених працівників.

Щодо написів та знаків на дверях підприємства потрібно зазначити таке.

Відповідно до пункту 2.6 розділу III Загальних вимог розташування, кількість, розміри дверей та матеріали, з яких вони виготовлені, визначаються характером використання приміщень або робочих зон. Прозорі двері повинні мати знаки або написи на рівні людських очей.

Знаками та написами на дверях позначається категорія приміщення з пожежної безпеки, функціональне призначення даного приміщення, вказується напрямок відкривання дверей (на себе, від себе) та інша інформація.

Вимоги до знаків безпеки визначено Технічним регламентом знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2009 № 1262.

[…].


Перший заступник Голови М. БАРДОНОВ

Переглядів: 2658

Дата оновлення: 02.07.2016

Версія для друку
 
Нормативна база

НОВІ
надходження/оновлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com