Хто буде контролювати трудову сферу замість Мінсоцполітики
Новини
24.09.2019
Хто буде контролювати трудову сферу замість Мінсоцполітики
Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який уповноважує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на формування державної політики у сфері праці, зокрема щодо зайнятості населення, професійного навчання та професійного розвитку працівників, регулювання трудової міграції громадян України.
Зауважимо, що раніше, згідно з п. 1 Положення про Міністерство соціальної політики України від 17.06.2015 № 423 (далі — Положення № 423), саме Міністерство соціальної політики було центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, праці та соціальної політики, зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин. Але постановою КМУ «Питання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства» від 11.09.2019 № 838 (далі — Постанова № 838) до Положення № 423 внесено зміни, якими указані функції вилучені з компетенції Мінсоцполітики. Щоправда такі зміни наберуть чинності лише одночасно із змінами до законодавчих актів в частині перерозподілу відповідних повноважень і функцій центральних органів виконавчої влади.
Відповідно надалі під контроль Мінекономіки перейде і Державна служба України з питань праці. Тим більше, що згідно з п. 1 Положення про Мінекономіки, затвердженого Постановою № 838, саме це відомство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері, зокрема:
праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального діалогу;
промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятість населення.
Варто додати і те, що завдяки Постанові № 838 до сфери впливу та контролю Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства уже перейшли такі відомства як:
Державна служба експортного контролю України;
Державна служба статистики України;
Державне агентство резерву України;
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру;
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
Державне агентство рибного господарства України;
Державне агентство лісових ресурсів України.
Не виключено, що зміна компетенції Мінекономіки та Мінсоцполітики потягне за собою і подальше затвердження нових підзаконних нормативно-правових актів з питань праці та зайнятість населення, промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.