Перенесення щорічної відпустки у зв’язку з хворобою працівника
Новини
24.06.2019
Перенесення щорічної відпустки у зв’язку з хворобою працівника
Чи має право працівник, який у період щорічної відпустки хворів, на продовження такої відпустки?
Пунктом 1 частини другої статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР та пунктом 1 частини другої статті 80 КЗпП передбачено, що щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку (тобто листком непрацездатності).
Під час щорічної основної відпустки у працівниці захворіла дитина. Чи оплачується працівниці листок непрацездатності? Чи переноситься щорічна основна відпустка?
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) громадянам, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надається щорічна відпустка зі збереженням на цей період місця роботи (посади) і заробітної плати.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 80 КЗпП і пунктом 1 частини 2 статті 11 Закону № 504 щорічна основна відпустка переноситься на інший період або продовжується в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, на певну кількість календарних днів, протягом яких працівник був непрацездатний, якщо непрацездатність настала в період відпустки.
Відповідно до частини 6 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.