КСУ отримав подання про конституційність положень Закону про оплату праці та КЗпП
Новини
05.06.2019
КСУ отримав подання про конституційність положень Закону про оплату праці та КЗпП
До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України щодо конституційності положень частини шостої статті 6 Закону України «Про оплату праці».
Також депутати просять перевірити чи відповідними до Конституції є частини шостої статті 96 Кодексу законів про працю України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ.
Відповідно до змін у законодавстві, з 1 січня 2017 року база розрахунку схеми посадових окладів була змінена з мінімальної заробітної плати на прожитковий мінімум. Так, на початку 2017 року прожитковий мінімум становив 1600 грн, а мінімальна зарплата 3200 грн.
«Таким чином законодавець застосував величину, яка у грошовому вираженні є вдвічі меншою, ніж та що використовувалася для розрахунку схеми посадових окладів до внесення змін до положень частини шостої статті 6 Закону України «Про оплату праці» та частини шостої статті 96 Кодексу законів про працю України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ», — йдеться у поданні.
Відтак порушено частину 3 статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Також у поданні вказано на порушення статті 1 та 48 Конституції, відповідно до яких Україна є соціальної державою та гарантується право кожного на достойний життєвий рівень.
Депутати також заявили, що ці норми не відповідають принципам юридичної визначеності, основу якого утворює ідея передбачуваності суб’єктом відносин визначених правових наслідків.
Оскільки така зміна законодавства не дала можливість спрогнозувати зменшення показників, які впливатимуть на розмір заробітної плати.
Натомість зменшення розміру посадового окладу, а як наслідок зменшення передбачуваної заробітної плати є посяганням на можливість належного забезпечення достатку працівника та членів його сім’ї та передумовою для зменшення зацікавленості працівника у належному виконанні своїх посадових обов’язків.
Обранці просять суд визначити це провадження як невідкладне і розглянути його протягом місяця.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.