Коли краще вносити дані до трудової книжки при оформленні нового працівника?
Новини
03.06.2019
Коли краще вносити дані до трудової книжки при оформленні нового працівника?
Перед тим, як вручити трудовий договір для вивчення та підписання, працівника слід ознайомити з усіма локальними актами підприємства, які стосуються організації праці.
До таких документів відносять положення про преміювання, оплату праці, надання відпусток, охорону праці, правила внутрішнього трудового розпорядку, колективний договір і т. п.
Підтвердити факт ознайомлення з кожним з них працівник повинен особистим підписом у відповідному листі ознайомлення (його зазвичай прикріплюють до самого документа, в кінці), проставивши дату і час ознайомлення.
Оформлюючи нового працівника на роботу необхідно:
укласти в письмовій формі трудовий договір (обов’язковий, якщо роботодавцем є фізособа);
оформити наказ про прийняття на роботу;
повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу.
Упродовж 5 днів з дня початку роботи роботодавець вносить запис про прийом на роботу в трудову книжку працівника. Причому, поспішати з цим не варто — треба дочекатися фактичного виходу працівника на роботу, ознайомити його з наказом і тільки потім вносити запис у трудову книжку.
Якщо працівник, підписавши трудовий договір, так і не вийшов на роботу в обумовлені терміни, роботодавець може анулювати договір в односторонньому порядку. А от вийти з ситуації, коли в трудову книжку вже внесли запис про прийом на роботу, складніше. Саме тому краще чітко дотримуватися процедури і вносити запис про прийом на роботутільки після того, як працівник фактично приступив до роботи і ознайомлений з наказом.
І заключний етап оформлення нового працівника — заповнити особову картку (П-2). Тут треба пам’ятати, що картки потрібно вести на паперовому носії, так як з записами в них про прийом на роботу, переміщеннях і т. п. працівника слід ознайомлювати під розпис.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них