Мінсоцполітики у листі від 06.02.2019 р. № 19/0/193-19 пояснило, коли і як правильно використовувати назви посад «генеральний директор» та «директор».
Відмінність між «директором» та «генеральним директором» полягає в тому, що перший здійснює керівництво однією організаційною одиницею (підприємством, організацією, комплексом тощо), а другий зазвичай керує кількома організаційними одиницями, що складають відповідну об’єднану структуру (асоціацію, концерн, об’єднання тощо).
При цьому, якщо згідно з установчими документами та організаційною структурою підприємства певними напрямами (видами) діяльності керують директори із відповідних питань («директор з економіки», «директор фінансовий», «директор технічний» тощо), а не заступники директора з аналогічних питань, то «загальним» керівником також може бути «генеральний директор».
Крім того, у разі створення (згідно зі статутом товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю) колегіального виконавчого органу — «дирекція», що очолюється генеральним директором, у штатному розписі цього товариства можуть застосовуватися назви посад:
- «генеральний директор дирекції товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» або «генеральний директор товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»;
- «заступник генерального директора дирекції товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» або «заступник генерального директора товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Такі посади утворюються від зазначеної базової назви генерального директора.