Передостанній номер року журналу «КАДРОВИК.UA» містить чимало матеріалів, присвячених видачі, оплаті листків непрацездатності, звітності роботодавця перед ФСС. Це й не дивно, адже осінь, це не лише яскравий золотавий час, а й холодна пора року, коли працівники найчастіше хворіють. Тому до редакції журналу часто надходить безліч запитань, відповіді на які ви можете дізнатися з перших вуст від представників Фонду соціального страхування України у журналі «КАДРОВИК.UA» № 11, 2018.
А поки що — стислі відповіді на деякі запитання:
Як оплатити працівникові «лікарняні» у випадку організації роботи вахтовим методом, якщо період його тимчасової непрацездатності збігається з періодом відпочинку? За загальним механізмом.
Яких найпоширеніших помилок припускаються роботодавці під час оплати листків непрацездатності? Надмірне нарахування матеріального забезпечення.
Чи передбачена законодавством відповідальність роботодавців як страхувальників? Так, передбачена.
Куди звернутися працівникові, якщо роботодавець не оплатив йому листок непрацездатності? До спеціальної комісії Фонду або робочого органу виконавчої дирекції Фонду.
Які строки оплати листка непрацездатності? Вони визначені статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV.
Чи повинні страхувальники-роботодавці подавати звітність до Фонду соціального страхування України? Так, повинні.