В яких випадках роботодавець може відсторонити працівника від роботи?
Новини
26.03.2018
В яких випадках роботодавець може відсторонити працівника від роботи?
Відсторонення від роботи, на відміну від припинення трудового договору, означає тимчасове усунення (увільнення) працівника від роботи, посади у випадках, передбачених законодавством.
При цьому місце роботи зберігається, а заробітна плата (як правило) не зберігається.
За допомогою правил внутрішнього трудового розпорядку власник або уповноважений ним орган забезпечує дотримання працівниками трудової дисципліни та нормативної поведінки.
Працівник, який уклав трудовий договір, зобов’язаний виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці.
Відсторонення від роботи — це тимчасове позбавлення працівника, який перебуває в трудових правовідносинах із підприємством, установою, організацією, можливості реально здійснювати право на працю за рішенням уповноважених на це компетентних органів з підстав, передбачених чинним законодавством.
Під час відсторонення від роботи трудовий договір продовжується, але працівник тимчасово до роботи не допускається. При цьому на період усунення від роботи за працівником зберігається його робоче місце.
Відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається:
у разі появи на роботі в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
в інших випадках, передбачених законодавством.
Власникові або уповноваженому ним органу надається право на відсторонення працівників від роботи за наявності передбачених законодавством підстав, але це не є обов’язком, оскільки відсторонення тільки допускається.
Відсторонення від роботи працівника застосовується як тимчасовий захід до ухвалення остаточного рішення про можливість (неможливість) виконання працівником роботи, передбаченої трудовим договором, або перебування його на певній посаді.
Після закінчення терміну відсторонення від роботи працівник залежно від наявних підстав може бути допущений до роботи, переведений на іншу роботу або звільнений з роботи.
Після відсторонення від роботи працівник може бути тимчасово або постійно переведений на іншу роботу.
Відсторонення працівника від роботи може передувати звільненню працівника.