Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Нормативна база

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19 вересня 2014 р. № 31-07010-05-3/24264

Щодо фінансування галузі освіти


Кабінету Міністрів України
Центральному комітету профспілки працівників освіти і науки України

Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 31476/1/1-14 розглянуло листа Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України щодо фінансування галузі освіти і доповідає.

Щодо педагогічного навантаження вчителів

На початок 2013/14 навчального року кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах складала 4 184 477 осіб, кількість вчителів — 503 875. Показник співвідношення кількості учнів на одного вчителя складав 8,3.

Необхідно зазначити, що у 2005/06 навчальному році кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах складала 5 372 988 осіб, кількість вчителів — 537 117 осіб. Показник співвідношення кількості учнів на одного вчителя складав 10.

Тобто за останні 8 років при скороченні кількості учнів майже на 30 відсотків скорочення кількості педагогічних працівників практично не відбулося.

Необхідно зазначити, що показник співвідношення кількості учнів до кількості вчителів суттєво відрізняється від аналогічних показників країн світу.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку середній показник співвідношення кількості учнів на одного педагогічного працівника у таких країнах як Франція, Німеччина, Японія, Ірландія, Боснія і Герцеговина складає близько 20 учнів на 1 вчителя, а у Кореї — близько 30 учнів на 1 вчителя.

Щодо співвідношення студент-викладач у вищих навчальних закладах, то для підготовки бакалаврів цей показник у середньому становить 12, спеціалістів, магістрів — 6, аспірантів, докторантів — 12.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку показник співвідношення студент-викладач у 2011 році складав у Чехії 21 (збільшився проти 20 у 2010 році на 5 відсотків), у Бельгії 20,1 (збільшився проти 19,3 у 2010 році на 4 відсотки), у Італії 19,0 (збільшився проти 18,7 у 2010 році на 1,6 відсотка), у Франції 17,5 (збільшився проти 15,8 у 2010 році на 10,8 відсотка), в Угорщині 16,3 (збільшився проти 13,9 у 2010 році на 17,3 відсотка).

Не дивлячись на зазначене, обсяг педагогічного навантаження у загальноосвітніх навчальних закладах збережено на рівні 18 навчальних годин на тиждень, також залишається незмінним співвідношення студент-викладач.

Щодо постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 88

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 88 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373.

Зазначеною постановою передбачається встановлення надбавки у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Тобто у межах фонду оплати праці керівник установи освіти може виплачувати надбавку у максимальному розмірі.

Крім того, зазначене створить умови для гнучкого стимулювання працівників.

Керівнику надано право встановлювати конкретний розмір надбавок відповідно до особистого внеску працівників у загальні результати роботи у межах фонду оплати праці.

Розмір доплат встановлюється керівником навчального закладу (установи) у межах фонду оплати праці.

Таким чином, доплати не відміняються і можуть встановлюватися у будь-якому розмірі у межах встановленого граничного розміру.

Необхідно також зазначити, що практично усі надбавки чи доплати згідно з чинними нормативно-правовими актами встановлюються у граничному розмірі.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» встановлені надбавки:

— працівникам у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі;

доплати:

— працівникам у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт;

— працівникам у розмірі до 40 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за роботу у нічний час, якщо вищий розмір не визначено законодавством, за кожну годину роботи з 10 години вечора до 6 години ранку встановлюються у граничному розмірі.

У граничному розмірі також встановлюються надбавки за вчене звання професора — до 33 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), доцента, старшого наукового співробітника — до 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), за науковий ступінь доктора наук — до 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), кандидата наук — до 15 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Пунктом 4 цієї постанови надано право керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків установлювати працівникам цих установ, закладів та організацій конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них.


Заступник Міністра — керівник апарату В. МАТВІЙЧУК

Переглядів: 5012

Дата оновлення: 14.10.2014

Версія для друку
 
Нормативна база

НОВІ
надходження/оновлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com