МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 6 травня 2010 р. № 150/18/153-10
Про нарахування допомоги по вагітності та пологах
<…> Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. № 1332 до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266, передбачено обмеження середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах розміром середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідному регіоні у разі коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески менше ніж календарний місяць (абзац другий пункту 6 Порядку).
У той же час особам, які протягом року перед настанням страхового випадку мали інші місця роботи, де сплачувалися страхові внески з врахуванням яких середня заробітна плата (дохід) буде вища, ніж тільки з останнього місця роботи, надана можливість взяти для розрахунку заробітну плату (дохід) за цими місцями роботи сумарно за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку. У цьому випадку обчислення середньої заробітної плати здійснюється робочими органами відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до пункту 17 Порядку на підставі довідок про середню заробітну плату, що подаються застрахованою особою (абзац третій пункту 6 Порядку). Розрахована таким чином середня заробітна плата обмежується тільки максимальною величиною заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до Фонду.
<…> До розрахунку допомоги по вагітності та пологах включається середня заробітна плата, розрахована відповідно до абзацу третього пункту 6 Порядку, у межах максимальної величини заробітної плати, з якої були сплачені страхові внески.
Заступник директора Департаменту соціального партнерства і загальнообов’язкового державного соціального страхування |
О. ПОСТОЮК |
|